Světlo v zahradě

CO DOKÁŽE SVĚTLO

Všechny výrobky  jsou založeny na 12voltovém bezpečném napětí a moderních LED technologiích. Při realizaci systému i jednotlivých prvků se soustředíme zejména na maximální funkčnost svítidel, zařazování technických inovaci, vysokou estetickou úroveň všech produktů, nejvyšší kvalitu a zejména jejich snadné používání. Specializujeme se na návrh osvětlovacích systémů a technologií venkovních zahradních a parkových ploch. Naplňují tak společné představy :  “využití světla ke zkrášlení  venkovních prostor – zahrad a parků”

Bez světla nejsme schopni vidět svět, v němž žijeme. Světlo je každodenní nutností, jak v budovách, tak i mimo ně. Světlo je pro nás životně důležité a dodává nám pocit bezpečí. Prostředí a atmosféra, které světlo utváří, je pro mnoho lidí velmi důležitým kritériem, které zvažují při volbě příjemného místa.

Soustřeďujeme se zejména na práci s účinkem světla, vyzdvihujeme jeho funkci a schopnost vytvářet atmosféru. Světelné nároky Vaší zahrady by měly být proto určovány vzhledem jednotlivých svítidel. Proto považujeme za tak důležité nejprve zvolit, které části zahrady a jakým způsobem nebo technikou osvětlit a až posléze vybírat konkrétní typy svítidel z bohatého výběru.

 

Čtyři hlavní důvody proč zvolit bezpečné a moderní světlo.

 

 • Provozní napětí 12V je zcela bezpečné i při porušení kabelu ke svítidlům!
 • Montáž systému je mimořádně jednoduchá, transformátor stačí pouze připojit do zásuvky!
 • Montáž systému je velmi rychlá díky propracované koncepci s unikátními připojovacími konektory Easy Lock a odbočkami CC-2.
 • Díky pokročilé moderní koncepci výroby produktů a vysoké kvalitě výrobků je na všechny produkty poskytnuta výrobcem nadstandardní až 5-ti letá záruka.

Koncept se skládá ze třech hlavních součástí:

 

 • Transformátor s několika časovými programy, standardně dodávaným soumrakovým čidlem a možností připojit pohybový senzor.
 • Speciální plochý napájecí kabel pro 12V systémy ve spojení s konektory Easy Lock a CC-2 zajisťuje rychlou a spolehlivou montáž - to vše tím nejjednodušším způsobem.
 • LED svítidla s provozním napětím 12V jsou zcela bezpečná a provedena v té nejvyšší kvalitě. Vyberte si z široké nabídky nejrůznějších typů svítidel přesně podle Vašich požadavků.

Připojovací konektor svítidel Easy Lock

 

Unikátní připojovací konektor Easy Lock, umožňuje velmi rychlou a spolehlivou montáž a díky propracovanému vodotěsnému kruhovému konektoru i velmi snadné a trvanlivé připojení vlastního svítidla.
Konektor Easy Lock je vždy standardně dodáván v balení každého svítidla.

 

Konektor lze spolehlivě použít na oba typy napájecích kabelů 14/2 i 10/2


Moderní LED technologie svítidlel
Pro novou sezónu jsme se výhradně zaměřili na technologii LED.

 

Výhody jsou zřejmé:

 • Výrazně delší životnost oproti jiným zdrojům... až 50.000 provozních hodin!
 • Výrazně nižší spotřeba elektrické energie... až 7x nižší oproti halogenovým svítidlům
 • Výrazně nižší povrchová teplota svítidla ... cca 50stupňů Celsia oproti 140-150 st C u halogenových svítidel.
 • Barevné spektrum světla Warm White ( teplá bílá) jako preferované provedení.
 • Díky nízkému příkonu je návrh celého systému i jeho instalace velice jednoduchá.

 


Osvětlovací systém i z tohoto důvodu bude fungovat k Vaší plné spokojenosti po mnoho let. Vždyť například garantovaná životnost světelného zdroje LED Engine s životností až 50.000h představuje každodenní svícení (při době svícení 5,0 hodin denně celkem 10.000 provozních dnů.

To reprezentuje až 27 let provozu!

A provozní náklady na elektrickou energii jsou oproti systémům s halogenovými svítidly až 7 x nižší.

To řadí  k nejúspornějším osvětlovacím systémům na současném trhu.